تلفن تماس: 09127958843 | 02156699733 | 09351170525

سمپاشی منازل – 09127958843

سمپاشی منازل

اهمیت سمپاشی منازل

سمپاشی منازل

از آنجا که منازل مسکونی قلب آرامش بخش در هر خانواده می باشد و تمامی افراد خارج از هر شغل و پیشه ای بعد از گذراندن یک روز کاری در خارج از خانه در نهایت به خانه باز می گردند بنابراین داشتن آرامش و نشاط در منازل اهمیت به خصوصی دارد.

حال تصور کنید هنگامی که بعد از یک روز کاری سنگین و ظاقت فرسا به منزل خود بازگشته اید و تنها نیاز شما یک غذای گرم و یا حتی یک خواب راحت است با صحنه ای روبه رو شوید که این نیاز شما بر باد رود. مثلا مشاهده سوسک در قسمت آشپزخانه و یا ساس در تخت خواب گرمتان و …

بنابراین برای حفظ چنین کانون گرمی باید به فکر سمپاشی منازل به صورت دوره ای و مرتب جهت پیشگیری و یا ریشه کن کردن آفات رایج در منازل خود باشید.

آفات رایج در منازل مسکونی

سوسک فاضلابی ( سوسری آمریکایی )

این نوع از سوسک از طریق مجرای فاضلاب و رایزر های ساختمان و نیز از طرق بسیار دیگری می توانند به منازل شما راه پیدا کنند. و در صورت عدم سمپاشی منازل خود و محیا کردن بستر رشد و تکثیر برای این سوسک ها دیری نمی پاید که آلودگی در منزل شما به حدی زیاد می شود که دیگر قابل سکونت نخواهد شد.

سوسک کابینتی ( سوسری آلمانی )

این نوع از سوسک‌ها بیشتر در فضای آشپزخانه و داخل کابینت‌ها زندگی می‌کنند و از نظر ظاهری اندازه کوچکتر از سوسک‌های فاضلابی دارند و بیشتر تمایل به استفاده و تغذیه از خورده‌های مواد غذایی و باقیمانده غذا در ظروف رها شده در آشپزخانه را دارند و منبع آب مورد استفاده برای این نوع از سوسک‌ها قطرات آب رها شده بر روی زمین در هنگام شستشوی ظروف و یا قطره‌های آب موجود در سینک ظرفشویی که ناشی از نشتی شیر آب می‌باشد.
این نوع از سوسک‌ها بیشتر شب فعال بوده و هنگامی که شما در خواب می‌باشید و چراغ‌ها خاموش هستند شروع به فعالیت می‌کنند و جمعیتشان به شدت و با سرعت رشد می‌کنند و در صورت افزایش جمعیت آنها و کم بودن منبع غذا حتی به یخچال شما نیز هجوم می‌برند.
در صورتی که این آفت به حال خود رها شود می‌تواند موجب خسارت جبران ناپذیر برای شما شود و هر چقدر موضوع سمپاشی منزل به تعویق افتد کنترل و ریشه‌کنی این سوسک مشکل‌تر خواهد شد.

ساس تخت خواب

ساس ها عموماً دارای رنگ قهوه‌ای روشن هستند و غذای اصلیی‌شان خون انسان می‌باشد این حشرات دارای بدنی صاف و بیضی شکل بوده و عموماً بدون بال هستند نکته مهمی که در این حشرات وجود دارد این است که هنگامی که وارد منزل شما شود و شما در خانه حضور نداشته باشید می‌توانند برای مدت‌ها بدون تغذیه از خون شما زنده بمانند.

نشانه‌های حضور ساس در منازل

از اولین نشانه‌های حضور ساس ‌توان به تحریکات پوستی که ناشی از گزش می‌باشد اشاره کرد. از علائم بعدی آلودگی منازل به ساس می‌توان به رد مدفوع  حتی تخم‌های آنها در لای درز تشک‌ها و یا زیر پایه‌های کمدها اشاره کرد.
در خصوص نحوه انتقال ساس به منازل شما می‌توانید به مطلب آموزشی سمپاشی ساس در سایت ما مراجعه فرمایید.

گروه تخصصی ارمغان آسایش محیط سبز با ارائه روش‌های استاندارد و مناسب برای هر محل و نیز انتخاب سموم کم خطر بی بو و خارجی شما را در این زمینه یاری می‌کند

اهمیت سمپاشی منازل از نظر بهداشتی و اقتصادی

در خصوص اهمیت بهداشتی سمپاشی منازل باید گفت که سوسک‌ها می‌توانند ناقل مکانیکی برخی از عوامل بیماری‌زا باشند همچنین ساس ها می‌توانند موجب کم خونی خفیف در صورت گزش زیاد  شوند.
در خصوص اهمیت اقتصادی می‌توان گفت سوسک‌ها می‌توانند در حجم آلودگی بالا موجب خسارات اقتصادی به مواد غذایی و چوب‌ها شوند همچنین در صورت بالا بودن آلودگی به ساس می‌تواند موجب خسارت اقتصادی در وسایل خانه از جمله مبلمان، تخت خواب‌ها و تشک‌ها و بالش‌ها و ملافه‌ها شوند.

مزیت‌های سمپاشی منازل به صورت دوره‌ای و منظم

۱ – کاهش هزینه سمپاشی
با انتخاب روش‌های زیر می‌توان هزینه‌های سمپاشی منازل را کاهش داد
2 – انتخاب زمان مناسب برای سمپاشی منازل

در این خصوص باید توضیح داد که با توجه به اینکه یک آفت در چه زمانی بیشترین فعالیت را دارد می‌توان بهترین زمان سمپاشی را لحاظ کرد.
از دیگر روش‌های کاهش هزینه سمپاشی ایجاد همکاری در بین همسایگان در یک ساختمان می‌باشد چرا که با این کار می‌توان با هماهنگی بین یگر همسایگان هزینه‌های سمپاشی را سرشکن کرد.

یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه‌های سمپاشی منازل روش‌های بهسازی محیطی ساختمان می‌باشد چرا که با این کار ‌می توان راه‌های ورود آفات به منازل مسکونی را کاهش داده و به این ترتیب مقدار آلودگی و در نهایت هزینه سمپاشی را کاهش داد.
3 – کمک به حفظ آرامش در محیط امن خانه
با انجام سمپاشی منازل به صورت دوره‌ای و منظم و از بین بردن آفات و حشرات مزاحم می‌توان یک محیط بهداشتی و ایمن برای افراد خانه به ارمغان آورد.پ

بایدها و نبایدهای مهم در سمپاشی منازل

باید از شرکت‌های معتبر و دارای مجوز رسمی برای سمپاشی منازل استفاده کرد.
باید از سموم مجاز و دارای تاییدیه برای سمپاشی منازل استفاده کرد، چنین سمومی که مورد تایید باشند کمترین خطر را برای افراد ساکن در خانه داشته و بهترین و بالاترین و بیشترین بازده را در حذف آفات مورد هدف خواهند داشت.

همچنین این سموم سازگار با محیط زیست بوده و در کمترین زمان ممکن دفع شده و برای سلامتی ساکنین و آبزیان  محیط زیست خطرآفرین نمی‌باشند.

نباید در سمپاشی منازل به صورت سرخود عمل کرد چرا که با این کار اولاً موجبات مسمومیت ساکنین در اثر انتخاب سموم خطرناک فراهم می‌شود و ثانیاً در صورت انتخاب سموم غیر کاربردی موجبات ایجاد مقاومت ر نسل‌های بعدی حشرات و آفات و جوندگان فراهم می‌گردد/

مهمترین نکات قبل از سمپاشی منازل

ابتدا باید تمام لوازم و وسایل منزل را به صورت کامل پوشانده تا هنگام انجام عملیات سمپاشی آغشته به سم نشوند. برای این کار می‌توان از سفره‌های یکبار مصرف و پلاستیک‌های مخصوص استفاده کرد.

در ادامه باید قبل از شروع عملیات سمپاشی به علت خطرناک بودن سموم مورد استفاده تمام گروه‌های غیر هدف از جمله حیوانات خانگی و گل و گیاه‌های آپارتمانی را از منازل خارج کنیم.

قبل از شروع عملیات سمپاشی در خصوص گروه‌های حساس موجود مانند افراد سالخورده، خانم‌های باردار و کودکان آموزش‌های لازم را خواهیم داد.

مهمترین نکات بعد از سمپاشی منازل

چنانچه می‌دانید هنگام سمپاشی منازل باید بر اساس نوع سمپاشی و آفت مورد نظر محیط خانه چند ساعت و حتی چند روز بسته بماند بنابراین هنگام اتمام این دوره و ورود به منزل باید ابتدا درب‌ها و پنجره‌های موجود به طور کامل باز شوند تا بوی سم و بخارات سم از فضای خانه تخلیه شده و خطر مسمومیت برای ساکنین به حداقل برسد.

 

و بعد از انجام این کار شروع به انجام نظافت و شستشوی لوازم موجود در خانه که ممکن است در معرض تاثیر سم و یا بخارات سم قرار داشتند کنید.
در انتها پیشنهادات لازم جهت بهسازی محیطی برای جلوگیری از بروز مجدد آلودگی به شما ارائه خواهد شد.

هزینه انجام سمپاشی منازل به چه صورت خواهد بود؟

هزینه انجام سمپاشی منازل به پارامترهای متفاوتی از جمله متراژ منزل آفت مورد نظر و مقدار آلودگی و … بستگی دارد و با توجه به پارامترهای مورد اشاره هزینه سمپاشی منازل برآورد خواهد شد.

آیا قبل از ورود به منزل مسکونی جدید نیاز به انجام سمپاشی وجود دارد؟

بله ،  قبل از ورود به منزل جدید به منظور پیشگیری از انتقال آلودگی و تحمیل هزینه‌های سنگین توصیه می‌شود که حتماً سمپاشی انجام گیرد.

خدمات سمپاشی منازل در شرکت ارمغان آسایش محیط سبز

بعد از تماس شما عزیزان با شرکت ارمغان آسایش محیط سبز کارشناسان بهداشت محیط به منزل شما مراجعه کرده و بعد از شناسایی دقیق نوع آفت و مقدار آلودگی موجود گزارش کاملی در این زمینه به ساکنین ارائه می‌کنیم.
در صورت توافق در زمینه هزینه و روش سمپاشی تیم سمپاشی شرکت ارمغان محیط سبز به محل مورد نظر اعزام می‌گردد.

سموم مورد استفاده در عملیات سمپاشی منازل تماماً مورد تایید وزارت بهداشت بوده  و در غلظت مصرفی برای آفت مورد نظر؛ خطر جانی برای ساکنین نخواهد داشت.
بعد از انجام عملیات سمپاشی که تحت نظر مستقیم مسئول فنی بهداشت محیط شرکت می‌باشد نکات لازم در خصوص کارهای بعد از سمپاشی به ساکنین ارائه می‌گردد.
در صورت نیاز و با توجه به چرخه زندگی آفت مورد نظر مرحله بعدی سمپاشی را با ساکنین با توجه به تاریخ مشخص می‌کنیم.

 

خدمات سمپاشی منازل توسط شرکت ارمغان آسایش محیط سبز به صورت تضمینی بوده و بعد از انجام عملیات سمپاشی توسط شرکت به صورت منظم پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد تا آفت مورد نظر به صورت کامل از بین رفته و ریشه کن گردد.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان شرکت تماس بگیرید
09127958843
09351170525
56342656

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب