تلفن تماس: 09127958843 | 02156699733 | 09351170525

سمپاشی بیمارستان – 09127958843

سمپاشی بیمارستان

مقدمه

سمپاشی بیمارستان همیشه یکی از پارامترهای مهم و بهداشتی می‌باشد. بیمارستان ها همواره کانون توجه بسیاری از آفات می باشند، در نتیجه اگر این مراکز در نتیجه عدم رعایت بهداشت محیط بیمارستانی و یا دیگر پارامتر های مهم به این آفات آلوده شوند، دیری نمی پاید این اماکن که به عنوان یک محل مهم و بهداشتی برای استراحت، بهبود و درمان عزیزان ما مطرح است به عنوان یک مکان زجرآور در خاطرتان باقی می ماند. بنابراین سمپاشی بیمارستان و دیگر امثال این مراکز اهمیت بسیاری دارد.

سمپاشی بیمارستان

 

آفاتی که به این مراکز هجوم می آورند کدامند؟

بیمارستان ، آزمایشگاه ها، کلینیک و مراکز درمانی به علت وسعت زیادی که دارند و نیز دارای قسمت های مختلف می باشند و هر قسمت خصوصیات مخصوص به خود را دارند می توانند آفات بسیاری را به خود جذب کنند. به برخی از مهمترین قسمت های که می توان به آنها اشاره کرد عبارتند از؛

تصفیه خانه فاضلاب

این قسمت به علت اینکه همواره سرشار از فاضلاب می باشد و آب راکد در این قسمت همیشه وجود دارد می تواند کانون توجه بسیاری از حشرات باشد.  چرا که این حشرات به راحتی می توانند بر روی سطح این آب های راکد تخم ریزی کرده و به راحتی بر جمعیت خود اضافه کنند.

SAVE ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۶۰۶۰۳

محل تجمع زباله

عمده ترین آفت هایی که در این محل ها دیده می شوند یکی حشرات می باشد که بیشتر به دلیل نشت شیرابه زباله ها بر روی زمین حشرات را به سوی خود جذب می کنند. و دیگر آفتی که در این محل ها مشاهده می شود موش ها می باشند که به خاطر علاقه به مواد سلولزی مثل شانه تخم مرغ کارتن های مختلف و خرده های مواد غذایی که از ظروف یکبار مصرف سرو غذا بر روی زمین میریزد به سوی این محل ها روانه می شوند.

سمپاشی بیمارستان

انبار ها، سرویس های بهداشتی، حمام و آشپزخانه

تک تک این مکان ها نیز می توان به علت های مختلف مورد تهاجم آفاتی از جمله سوسک های درشت فاضلابی و سوسک های ریز کابینتی و نیز موشهای خانگی و حتی موش های فاضلابی قرار می گیرند.

اهمیت بهداشتی و بیماری زایی در سمپاشی بیمارستان

هر آفتی می تواند از طرق مختلف سبب ایجاد برخی بیماری ها بشود مثلاً سوسک ها برخی عوامل بیماری زا را بطور مکانیکی منتقل می کند مانند: ویروسها (ویروس فلج اطفال ) تک یاخته ها، باکتریها، کرمها و نماتدها
موش ها می توانند از نظر بهداشتی ناقل انواع بیماریها مثل طاعون، تیفوس، سالک و … باشند. و از نظر اقتصادی می توانند با جویدن، مواد غذایی را در انبار و آشپزخانه بیمارستان آلوده کنند و باعث دور ریختن آنها شوند.

اقدامات پیشگیرانه در سمپاشی بیمارستان برای ممانعت از ورود آفات به این مراکز کدامند؟

بهداشت سقف و محیط ساختمان بیمارستان از مهم ترین عوامل است. بدین معنی که با بستن درز ها و شکاف های سقف و رعایت اصول ابتدایی بهداشت ساختمان می توان از ورود بسیاری از آفات به داخل بیمارستان جلوگیری کرد.
تمامی دیوارها و درزها و گوشه های ساختمان، درب ها و شیشه ها باید کاملا سالم و بدون ترک خوردگی و شکستگی باشند تا راه عبور حشرات را به داخل مسدود کنند.

قرار دادن سطل زباله فلزی بدون هیچ گونه زنگ زدگی، درب دار و پدالی و مجهز به کیسه زباله در تمامی اتاق های بیمارستان. دقت شود که تمام این سطل های زباله باید به طور مرتب گندزدایی شوند.

کلیه تخت های موجود در بیمارستان باید با رنگ روشن و سفید رنگ آمیزی شوند. برای بهتر مشخص شدن آلودگی و میکروب ها رنگ دیوارها و درب ها باید روشن و سفید باشد.
درب ها و شیشه های شکسته شده باید در اولین فرصت زودتر تعویض شوند تا  جوندگانی مثل موش فرصت ورود به قسمت های بیمارستان را نداشته باشند
از آوردن گیاهانی که در گلدان و خاک تازه وجود داشته اند به داخل بیمارستان جلوگیری کنید چراکه می تواند به دلیل آلوده بودن خاک گلدان سبب ایجاد آلودگی در محیط بیمارستان شود.

جهت جلوگیری از گسترش آلودگی، فرایند ضد عفونی کردن و گند زدایی کردن را برای تمامی ملحفه ها ، پتو ها، روکش های تخت ها و … به صورت صحیح و کامل انجام دهید.

اهمیت سمپاشی بیمارستان

همانطور که می دانید اهمیت سمپاشی در این مراکز بر کسی پوشیده نیست. چرا که در صورت رخنه هر گونه آفت به این مراکز اول اینکه نابودی و ریشه کن کردن آن آفت به علت وسعت بالا کاری دشوار می باشد و بعد اینکه آلودگی در چنین مکان های سبب ایجاد مشکلات بسیاری از جمله بحث انتقال بیماری و نیز ایجاد ناراحتی بیماران ( به خاطر حساس بودن شرایطی که دارند ) و نارضایتی همراهان بیماران خواهد شد. بنابراین در صورت بروز و یا مشاهده هر نوع آلودگی در این مراکز همواره می توانید با ما در هر ساعتی از شبانه روز تماس بگیرید.

تلفن تماس جهت مشاوره با تیم تخصصی ارمغان آسایش محیط سبز
09127958843

09351170525

اقداماتی که قبل از سمپاشی باید مورد توجه واقع شوند چیست؟

در صورت مشاهده اولین نشانه ها از وجود آلودگی ، میکروب ، آفات ( اعم از حشرات یا جوندگان و … ) جهت مشاوره رایگان و بازدید ۲۴ ساعده با تیم حرفه ای ارمغان آسایش محیط سبز تماس بگیرید.

بعد از بازدید و مشخص شدن نوع آفت، متخصصان تیم ما بهترین زمان مناسب برای انجام عملیات سمپاشی را به شما ارائه می دهند.
اعلام زمان دقیق سمپاشی به کلیه پرسنل شاغل صورت گیرد.
قبل از ورود تیم سمپاشی باید تمام مواد غذایی را از محل سمپاشی دور کنید و یا روی آنها را کاملا بپوشانید تا در معرض تماس مستقیم سم قرار نگیرند و موجب آلودگی آنها نشود.

تمام گروه های حساس اعم از کودکان، افراد میانسال و خانم های باردار و بیماران که مشکل قلبی ، کلیوی ، ریوی دارند را از محل سمپاشی دور کنید.

 

نمونه کار سمپاشی سوسک فاضلابی در بیمارستان

 

 اقداماتی که بعد از سمپاشی باید مورد توجه واقع شوند چیست؟

تمیز نگه داشتن محل های آلوده که سمپاشی شده اند برای جلوگیری از ورود مجدد آفات بسیار مهم می باشد.
در صورت لزوم هماهنگی لازم برای انجام مرحله دوم سمپاشی انجام شود، چرا که اگر آفات بصورت موقت از محل دور شده باشد یا به دلیل قرار داشتن در کپسول ها با سم تماس پیدا نکرده باشند با سمپاشی مجدد می توان آنها به طور کامل ریشه کن کرد.
پس از  انجام سمپاشی تا جای ممکن از آوردن وسایل اسقاطی و کهنه و  بلااستفاده درون پارکینگ و انبار ها و شوفاژ خانه به بخش های بیمارستان جلوگیری کنید زیرا این وسایل می توانند محل تجمع آفات باشد.

شرکت ارمغان آسایش محیط سبز با تجربه کافی در زمینه سمپاشی بیمارستان می تواند مشکل شما را برای همیشه از بین ببرد. این شرکت دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت بوده و تمام سموم مصرفی مورد تایید معاونت بهداشتی دانشگاه بود و هیچ گونه اثر زیان باری بر روی افراد و محیط زیست ندارد.

ما در تمام پروژه های سمپاشی خود از کادر حرفه ای بهره می بریم و این کادر حرفه ای تمام فعالیت های سمپاشی و طعمه گذاری خود را تحت نظارت مستقیم مسئول فنی بهداشت محیط انجام می دهد تا تمام اصول و فاکتور های اصلی در امر سمپاشی رعایت شوند. شما نیز می توانید مشکل خود را با ما در میان بگذارید.

شماره تماس برای دسترسی به کارشناس جهت مشاوره رایگان و بازدید ۲۴ ساعته

09127958843

 09351170525

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *