تلفن تماس: 09127958843 | 02156699733 | 09351170525

سمپاشی خانه-09127958843

سمپاشی خانه و اصول و ملزومات کلیدی آن

مقدمه

حشرات و جوندگان همواره با ما انسان ها به طور پایاپای زندگی می کنند و اکثر مواقع ما از حضور آنها مطلع نمی شویم مگر تا زمانی که آنها به حریم زندگی ما وارد شوند و اعلام حضور کنند و معمولا این اعلام حضور به صورت آزار و اذیت و یا به بار آوردن خسارات جانی و مالی نمایان می شوند.

IMG ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۷۳۸۲۲

این مسئله می تواند بسیار آزاردهنده باشد و حتی گاهی زندگی روزمره شما را دچار اختلال کند. برای حل این مشکل ابتدا باید آفت مورد نظر را کاملا بشناسید و سپس اقدام به مبارزه با آن کنید. در این مقاله مختصری درباره آفات معمول که در خانه ها مشاهده می شوند به شما آموزش داده می شود تا بتوانید به بهترین نحو ممکن از شر این آفات خلاص شوید.

اهمیت بهداشتی، اقتصادی و روانشناسی سمپاشی منازل چیست؟

در خصوص اهمیت بهداشتی سمپاشی منازل لازم است تا بدانید هر کدام از آفات مد نظر در منازل می توانند سبب انتقال مکانیکی و انتقال مستقیم عوامل بیماری زا و حساسیت زا به ساکنین منازل بشود. بنابراین جهت جلوگیری از انتقال هرگونه عامل بیماری زا باید نسبت به سمپاشی هر چه سریعتر و به موقع و مرتب منازل خود اقدام نمایید تا بتوان محیط خانه را بهداشتی و امن کرده و یک آرامش نسبی برای خانواده و خود فراهم نمایید.

IMG ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۷۳۹۱۰
بعلاوه اینکه در صورت مشاهده هرگونه آفات، به جای انجام هر گونه اقدام به سمپاشی خودسرانه و اتلاف هزینه و وقت اگر این کار را به شرکت های سمپاشی دارای مجوز و کاربلد بسپارید میتوانید در صرف هزینه ها نیز صرفه جویی کنید و این کار از هر نظری برای شما اقتصادی تر خواهد بود.

آفات معمول در منازل کدامند؟

مورچه ها

IMG ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۸۰۷۵۳
مورچه ها در هر جایی که آب و هوای گرم وجود داشته باشد سروکله شان پیدا می شود. در خانه، روی ایوان و هر گوشه و کناری را که سرک بکشم، مورچه ها را می توان مشاهده کرد. آنها از طریق رد بو، مواد غذایی را پیدا کرده و می توان گفت هرجا که یک مورچه باشد حتما یک مورچه دیگر هم خواهید دید. عموما در آشپزخانه ها و جاهایی که مواد غذایی و یا چوب در دسترسشان باشد زندگی می کنند. مورچه ها در تعداد زیاد می توانند باعث ایجاد سوراخ هایی در اتاق های منزل شوند که برای حذف آنها باید هرچه سریع تر اقدام کنید.

سوسک ها

IMG ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۸۱۱۱۷

ها بیشتر در جاهای کم نور و دور از چشم در منازل زندگی می کنند و تقریبا می توانند از هر چیزی تغذیه کنند. سوسک ها هرگز از تلاش برای نفوذ به خانه شما برای رسیدن به آب و غذا دست نمیکشند و مهارت زیادی برای پنهان شدن و جابجایی به خصوص در شب دارند. سوسک ها وقتی وارد خانه شما می شوند سریعا جایی مناسب برای استقرار پیدا می کنند و در صورت بالغ بودن خیلی سریع شروع به تخم گذاری میکنند و آنجاست که اگر آنها را کاملا از بین نبرید ممکن است دچار مشکلاتی بزرگی شوید.

در طول شب برای جستجوی غذا در آشپزخانه ها، انبارهای مواد غذایی، ظرف های زباله و فاضلاب دیده می شوند، و بعلت عادات کثیف و بوی نا مطلوب از آفات به شمار می آیند. سوسک های فاضلاب عموما در محیط های کثیف و آلوده زندگی میکنند و تغذیه خود را هم از فاضلاب تامین می‌کنند و به همین علت عامل اصلی انتقال مکانیکی بسیاری از میکروب ها هستند.

کک ها

کک- سمپاشی خانه

کک هایی که انسان را می گزند در بیشتر نقاط جهان یافت میشوند. در صورت ورود به فضایی که به کک آلوده می باشد کک ها میتوانند به لباس شما و حتی به بدن حیوان خانگی شما بچسبند و به این صورت به خانه شما ورود کرده و سبب آلودگی منزل شما بشوند. آنها در حیاط ها، پرورشگاه های سگ و گربه، جنگلها و پارک ها یا در مکان های دیگری که جانوران در آنجا زندگی میکنند نیز یافت می شوند، چون برای کک ها این محل ها مکان هایی هستند که می توانند میزبان های خود را پیدا کرده و به زندگی خود در روی بدن حیوان و حتی در خانه شما ادامه دهند.

کنه ها

IMG ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۸۱۵۲۹
کنه ها دارای انواع مختلفی مثل کنه سگ، کنه کبوتری و… می باشند که بسته به نوعی که دارند می‌توانند به منزل شما نفوذ کنند و از طریق گزش و خونخواری موجب آزار و اذیت ساکنین شوند.

ساس ها

IMG ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۸۱۸۱۸

حشره ساس( BedbugsBedbugs ) حشرات کوچک و قهوه ای مایل به قرمز به اندازه یک دانه سیب هستند. ساس ها عموما روزها در نقاط تاریک مانند شکاف درزها ، وسایل منازل ، دیوارها، سقف ها ، درزیرکاغذ دیواری ، لابلای کفپوش های چوبی ، فضای بین تشک و تختخواب ، درزهای تشک و بالش و رختخواب مخفی می شوند. ساس ها بیشتر در شب و نور کم فعال هستند و به نور و سروصدا حساس می باشند و از میزبان خفته یا نشسته در حال تماشای تلویزیون تغذیه می‌کنند. اگر انسان در دسترس آن‌ها نباشد از حیوانات نیز خونخواری می‌کنند. ساس روی بدن شما زندگی نمی‌کند بلکه در محلی نزدیک به محل نشستن و خوابیدن شما زندگی می‌کند.

مگس ها

IMG ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۸۱۹۴۰

مگس ها به عنوان ناقل مکانیکی نقش مؤثری در گسترش بیماری ها دارد. این حشرات عوامل بیماری زا را با پاها و ساق های پرموی چسبناک خود از یک نقطه به نقطه ای دیگر در منازل شما جابه‌جا می کنند، لارو تعدادی از مگس ها قادر به حضور و تغذیه از بافتهای زنده بدن سایر موجودات به خصوص پستانداران هستند و به این ترتیب می تواند در انسان ها موجب بیماری میاز شود. همچنین مگس ها از طریق گزش وخونخواری می توانند سبب ایجاد تحریکات پوستی و التهاب موضعی در انسان شوند.

موش ها

IMG ۲۰۲۳۱۱۰۹ ۱۸۲۲۱۱

موش ها بیماری های بسیاری را به انسان و دیگر حیوانات منتقل میکنند بعلاوه با انتقال عوامل بیماریزا از طریق آلوده کردن خوراکی ها، ظروف آشپزخانه، بسته های مقوایی و پلاستیکی که محتوای مواد غذایی هستند، و ریختن ادرار و مدفوع روی آنها بیماری های مختلفی را به انسان و دام منتقل میکنند.

روش های پیشگیری از ورود آفات به منازل کدامند؟

در یک طرف حشرات و جوندگان در بیرون و اطراف خانه هایمان وجود دارند و منتظر فرصت برای ورود و نفوذ به منزل می باشند و در طرف دیگر شما نیز می توانید به رعایت نکاتی ساده ولی کاربردی از نفوذ این آفات به ساختمان و محل زندگی ممانعت بعمل آورید. برخی از این نکات پرفایده شامل موارد زیر می باشند؛
سعی کنید محیط داخل خانه و حیاط خانه ( انباری، پارکینگ، زیر زمین ، باغچه و …) را همیشه تمیز نگه دارید.

از قسمت های مختلف خانه به صورت دوره ای بازدید کنید و نم و رطوبت خانه را شناسایی و از بین ببرید.
اتصالات و لوله کشی های خانه را جهت شناسایی نشتی به صورت مرتب بررسی کنید.
گل و گیاهان خانه را تمیز نگه دارید و از آوردن گل هایی که تازه از باغچه کنده شده اند به داخل خانه خودداری کنید.

همواره دقت کنید که کارتن لوازم خریداری شده را پیش از ورود به خانه دور بیندازید چرا که ممکن است که آفات و حشرات مختلفی در آن لانه کرده باشند.
یکی دیگر از مهمترین نکاتی که همواره مهم بوده و نباید سرسری از کنار آن عبور کنید این است که برای جلوگیری از جذب شدن حشرات به داخل ساختمان باید همیشه سطل های زباله را به صورت روزانه و مرتب تخلیه کنید.

همیشه از سطل های زباله فلزی، درب دار، پدالی و مجهز به کیسه زباله استفاده کنید تا آلودگی به داخل سطل های زباله و اطراف نفوذ نکند.
بر روی دریچه های راه آب فاضلاب موجود در خانه برای جلوگیری از نفوذ سوسک ها حتما درپوش قرار دهید.

بهترین زمان برای سمپاشی منازل ؟

با توجه به اینکه آفات مختلف در فصل خاصی از سال و یا دوره خاصی شروع به تولید مثل، رشد، تکثیر و تشکیل کلونی می کنند به همین دلیل باید با توجه به نوع آفت بهترین زمان را برای سمپاشی انتخاب کرد. مثلاً در مورد آلودگی منزل به ساس باید گفت بهترین زمان سمپاشی ساس هنگامی می باشد که اولین ساس را مشاهده کردید تا هرچه سریعتر اقدامات لازم جهت نابودی آن ها انجام شود تا از افزایش تعداد آن ها جلوگیری کرده و بتوان قبل از اینکه تمام خانه را آلوده کنند آنها را ریشه کن کرد.

ولی وقتی صحبت از سوسک در میان باشد، بهترین زمان سمپاشی سوسک در ساختمان ها و منازل در ماه فروردین و اردیبهشت است، در این زمان با گرم شدن هوا، سوسک ها شروع به تولید مثل و تخم ریزی می کنند و باید قبل از تکثیر و زیاد شدن آن ها سمپاشی مرحله اول را انجام داد. سم پاشی سوسک برای مرحله دوم ( در صورت نیاز ) بهتر است در ماه تیر و مرداد انجام شود تا پروسه مبارزه تکمیل شده و از شر سوسک رها شوید.

اقدامات قبل از سمپاشی منازل کدامند ؟

اول از همه با توجه به آفت مورد نظر باید یک زمان مناسب برای سمپاشی در نظر گرفت و این زمان باید وقتی باشد که آفت مدنظر دارای کمترین تحرک باشد.
سپس در خصوص زمان سمپاشی باید به صورت کامل اطلاع رسانی کرد. و
افراد مسن و کودکان و افرادی که به بیماری های خاصی همچون تنگی نفس دچار هستند را از خانه خارج کنید.

از آنجا که در سمپاشی منازل بسته به نوع آفت مورد هدف جاهای خاصی از منزل سمپاشی می شود اقدامات نیز متفاوت خواهد بود اما بطور کلی یک سری نکات وجود دارند که در صورت سمپاشی برای هر گونه آفتی باید مد نظر قرار گرفته‌ شوند. مثلاً تمام مواد غذایی و آشامیدنی و خوارکی قبل از سمپاشی باید جمع آوری شده و در ظروف درب دار گذاشته شوند و در صورتی که اینکار مقدور نباشد می توان همه آنها را در یکجا جمع کرده و روی آنها را با پلاستیک بپوشانید. برای جلوگیری از تاثیر گاز های سموم مورد استفاده باید پنجره های منزل را قبل از شروع سم پاشی باز بگذارید.

بعلت خطرناک بودن سموم برای گل های ساختمانی، پرندگان و حیوانات خانگی حتما آنها را قبل از سمپاشی از ساختمان خارج کنید.
قبل از شروع سمپاشی حتما از لوازم حفاظت فردی از جمله دستکش، لباس مخصوص، ماسک، عینک و دیگر لوازم ایمنی استفاده کنید.

هزینه سمپاشی منازل چقدر می شود؟

قیمت سمپاشی منازل به عوامل زیادی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل که بر روی قیمت سمپاشی منازل تاثیر می گذارد متراژ ساختمان و تعداد اتاق ها و جنس کف اتاق ( سنگ ، یا پارکت و… ) می باشد. هرچه متراژ بیشتر باشد زمان بیشتری برای سمپاشی نیاز داریم و به تبع سم بیشتری مصرف می شود. از عوامل دیگر میتوان به نوع سم مورد مصرف نیز اشاره کرد بدین معنی که برای اینکه بتوانید به صورت دائمی از شر آفات راحت شوید باید از سموم با کیفیت و درجه یک و از شرکت های معتبر استفاده کنید و این خود می تواند بر هزینه سمپاشی تاثیر گذار باشد.

روش سمپاشی و مقدار وسایلی که قرار است مورد سمپاشی واقع شوند نیز می تواند بر هزینه تمام شده سمپاشی موثر باشد. و در آخر بحث ایاب و ذهاب مطرح می باشد که به نوبه خود مقدار هزینه سمپاشی را تحت شعاع قرار می دهد.

اقدامات حین و بعد از سمپاشی منازل کدامند ؟

سعی کنید تا جای ممکن در هنگام انجام عملیات سمپاشی از استعمال دخانیات و استفاده از مواد غذایی ممنوع بپرهیزید زیرا ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد.
بسته به نوع سمپاشی بعد از اتمام عملیات سمپاشی از ورود افراد به داخل ساختمان در مدت زمان مشخص شده از سوی شرکت جلوگیری نمایید.
بعد از اتمام مدت زمان ترک منزل بعد از سمپاشی تمام وسایل سمپاشی شده در زمان سمپاشی منازلتان را بشویید و در جای مناسب و دور از دسترس کودکان قرار دهید.

پس از اتمام عملیات سمپاشی منازل بهتر است لباس و تجهیزات استفاده شده در طی عملیات سمپاشی را با آب و صابوت شسته و در هوای آزاد قرار دهید تا باقیمانده سم در آنها از بین برود.
بعد از سمپاشی بهتر است از تمیزکاری یا شستشوی محل خودداری کنید. در صورتی که شما بعد از سمپاشی محل مورد نظر را بشویید، باقی مانده سموم را از روی سطوح از بین می برید و احتمال رشد و تکثیر مجدد آفات در محل وجود دارد.

سمپاشی منازل توسط تیم حرفه ای ارمغان آسایش محیط سبز چگونه است؟

تیم ارمغان آسایش محیط سبز با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و زیر نظر مستقیم دانشگاه علوم پزشکی تهران آمادگی خود را جهت همکاری در زمینه سمپاشی منازل مسکونی، برج های مسکونی و تجاری و … برای هر گونه آفت و جانوران موذی اعلام می دارد. این شرکت با بهره گیری از نیروهای متخصص در زمینه مهندسی بهداشت محیط و حشره شناسی توانایی ارایه مشاوره جهت بهسازی محیط منزل شما عزیزان جهت ممانعت از ورود آفات بوده و برای بازدید ۲۴ ساعته و رایگان در تمام طول هفته حتی روزهای تعطیل حاضر به همکاری می باشد.

این شرکت بعد از بازدید و شناسایی آفت مورد هدف و تشخیص میزان آلودگی، نوع سم را که مورد تایید وزارت بهداشت بوده و هیچگونه مخاطره ای برای انسان و محیط زیست نداشته را مشخص می کند و قبل از شروع سمپاشی، کارشناسان شرکت تمام نکات لازم قبل، حین و بعد از عملیات سمپاشی را به ساکنین منازل اطلاع رسانی می کنند و در خصوص گروه های حساس در خانواده از جمله خانم های باردار، سالمندان و… نیز احتیاط لازم در نظر گرفته می شود تا این گروه های حساس مسموم یا آلرژی پیدا نکنند و تا پایان پروسه ریشه کنی کامل آفات از منازلتان در کنارتان خواهیم ماند.

شماره تماس جهت مشاوره رایگان و بازدید ۲۴ ساعته
۵۶۳۴۲۶۵۶ – ۰۹۳۵۱۱۷۰۵۲۵

2 پاسخ

  1. سلام خوب هستید خدا خییییییییرتون بده دیگ هیچ سوسکی تو خونه نمیچرخه خیلی کم سوسک میبینیم اونم سوسک مرده واقعا خیلی خوشحالیم که دیگ خونمون سوسک ندارع ممنونم ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *