تلفن تماس: 09127958843 | 02156699733 | 09351170525

سمپاشی رستوران – 09127958843

سمپاشی رستوران

مقدمه و اهمیت سمپاشی

رستوران و فست فود از اجزای جدا ناپذیر در زندگی روزمره ما می باشد، گاهی اوقات ممکن است به علت های مختلف بخواهیم از یک رستوران ، فست فود و یا کترینگ برای خود و یا عزیزان و حتی برای مهمان های خود و شاید هم برای همکار و یا پرسنل شاغل در مجموعه خود غذا بگیریم و به این ترتیب کلی وقت برای خود ذخیره و به دیگر امور زندگی خود بپردازید.

 

1 10
حال تصور کنید اگر در یکی از این موارد به خصوص در مراجعه حضوری رد پایی از حضور آلودگی را در این اصناف مشاهده کنید و یا خود آفت را در محل مورد نظر ببینید. آیا واقعا حاضر می باشید که دوباره از آن محل خرید انجام دهید و یا سفارش غذا بدهید؟ و حتی ممکن است به تمامی اطرافیان، دوستان، اقوام و حتی همکاران خود در خصوص مشکل رویت شده اطلاع دهید تا با همچین مورد آزار دهنده ای مواجه نشوند.

از آنجا که هر یک از ما می دانیم وجود آثار و نشانه های آفاتی مثل حشرات و جوندگانی مثل موش در این اصناف ناشی از عدم رعایت بهداشت می باشد ، بنابراین می توان گفت عموما عزیزانی که مسئول و صاحب این اصناف باشند نیز نسبت به این امر کاملا واقف هستند و می دانند که در صورت مشاهده حتی یک مورد از آفات ذکر شده چه عواقبی می تواند برای او در پی داشته باشد.

چرا که هر مشتری می تواند به مثال یک همیار بهداشت عمل کرده و در صورت مشاهده چنین مشکلی با تماس گرفتن و اطلاع دادن به شبکه بهداشت محل زندگی خود مراتب را به واحد های بازرسی بهداشت محیط اطلاع داده و از بروز مجدد چنین مواردی جلوگیری به عمل آورد.

بنابراین در صورت مشاهده هر نوع آفت زنده ای در رستوران، کترینگ و یا فست فود خود سریعا با ما در میان بگذارید تا شرکت ارمغان آسایش محیط سبز برای همیشه مشکل حشرات و جوندگان را از محل مورد نظرتان رفع کند.

برای مشاوره رایگان و بازدید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

09127958843

09351170525

56342656

برخی از دیگر دلایل اهمیت داشتن سمپاشی رستوران، کترینگ و فست فود
به دست آمدن احساس آرامش با به وجود آمدن محیط تمیز و بهداشتی
مشتری مداری با حفظ محیط پاک، تمیز و عاری از حشرات و جوندگان
توجه به سلامتی مشتریان
لذت بردن کارکنان ( محیط پاک و دور از آلودگی و آفات) و ایجاد انگیزه و نشاط و در نتیجه رونق کسب و کار
جلوگیری از آسیب های مالی(خوراکی ها و …) توسط جوندگانی مانند موش و برخی از حشراتی

عمده حشرات و جانورانی که در رستورانها دیده شده اند کدامند؟

از آنجا که رستوران ها، کترینگ ها و فست فود ها محل های هستند که در آنجا غذا درست می شود می توان انتظار داشت که این اماکن مملو از مواد اولیه غذایی از جمله خمیر، ذرت، برنج، شکر، آرد، نان، حبوبات و … باشد که هر کدام از این مواد غذایی به تنهایی می تواند عامل جذابی برای بسیاری از حشرات و جانوران و به خصوص جوندگان به شمار رود.

از مهمترین جانورانی که در این اماکن می توان مشاهده کرد می توان به  سوسکهای ریز یا به اصطلاح سوسک کابینی یا سوسک آلمانی که بیشتر در کابینت های آشپزخانه دیده میشود، سوسکهای فاضلابی یا درشت یا سوسک آمریکایی که بیشتر در آبروها ها و چاه های فاضلاب و حمام ها و سرویس های بهداشتی دیده می شوند، موشهای کوچک و بزرگ که بیشتر در انبار های نگهداری مواد غذایی و مواد اولیه دیده می شوند و مورچه ها که بیشتر در فوندانسیون و پی ساختمان و در چوب های پوسیده شده دیده می شوند، اشاره کرد.

اهمیت بهداشتی سمپاشی رستوران، کترینگ و فست فود ها چیست؟

چنانچه هر کدام از اصناف ذکر شده مورد هجوم آفت قرار بگیرند، صرف نظر از نوع آفت می توان چنین پیش بینی کرد که صنف مورد نظر دیگر نمی تواند مانند سابق به فعالیت خود ادامه دهد چرا که اگر حتی یک مورد از آلودگی توسط مشتریان رویت شود چنان تاثیر منفی و مخربی بر کسب و کار شما می گذارد که شما طی چند ماه آینده متوجه آن خواهید شد.

این تاثیر می تواند از نقطه نظر مراجعه نکردن مشتری به شما و یا طرح شکایت به مراجع بهداشتی و یا کاهش فروش و حتی در برخی موارد  نشان شدن در بین بقیه رقبا باشد.

همچنین در بحث اهمیت بهداشتی سمپاشی می توان گفت که اگر هر کدام از آفات مختلف زیر موجب آلودگی صنف شما بشود از چه طریقی می تواند اثر گذار باشد. مثلاً سوسک های فاضلابی و کابینتی می توانند از طریق پاهای خود ( انتقال مکانیکی ) ریز ارگانیسم های بیماری زا را با خود حمل کرده و به داخل رستوران یا فست فود و یا کترینگ شما بیاورند و موجب انتقال آلودگی به کارگران و یا حتی به مشتریان عزیز شود.

در بحث جوندگان می توان گفت مثلاً موش ها می توانند در صورت آلوده کردن محیط مورد نظر بسیار خطرناک باشند چرا که می توانند به عنوان مخزن برخی بیماری های هولناک از جمله طاعون یا همان مرگ سیاه باشند.

 

دیگر بیماری های مهم قابل انتقال توسط موش ها

 

مستعد ترین مناطقی که می تواند به سبب آلوده شدن مورد توجه حشرات و جوندگان شوند کدامند؟

در محیط داخل رستوران ها، فست فود ها و کترینگ ها همواره مواد غذایی سرشار و متنوعی در قسمت های مختلف وجود دارد و هر قسمت آفت بخصوصی را به خود جلب می کند. موش ها عموما جذب انبار های نگهداری مواد اولیه می شوند. این انبارها اغلب به علت ساکت بودن از نظر تردد انسان و بعلت وجود مواد غذایی گوناگون بسته بندی شده، فله ای و درباز ، در صورت وجود راه ورود برای موش ها ، مورد هجوم موش ها قرار می گیرند.

2 8

از دیگر مکان ها آشپزخانه ها می باشند که این قسمت ها نیز در فصل های سرد دارای هوای گرم تری نسبت به بیرون هستند و می توانند مورد هجوم سوسک های ریز یا کابینتی قرار بگیرند.

سمپاشی رستوران - انواع رایج سوسک‌ها
سوسک های درشت یا فاضلابی نیز که همواره در تمام راه آب ها و کانال های جمع آوری و دفع فاضلاب وجود دارند اما چیزی که سبب جذب این سوسک ها می شود یکی عدم رعایت کردن بهداشت در جمع آوری باقیمانده های ریز مواد غذایی از روی زمین می باشد و دیگری ارتباط داشتن راه آب ها و کانال ها در تمام محیط داخلی و خارجی رستوران ها می باشد که این مورد به سوسک های درشت این امکان را می دهد که با زندگی در کنار رستوران شما در زیر پایتان همواره برای غذا به هر نقطه ای که بخواهد براحتی جابجا شود.

حال باید پرسید برای جلوگیری از ورود حشرات و جانوران مزاحم به رستوران چه کارهایی باید انجام داد؟

جداسازی انبار مواد غذایی از آشپزخانه؛ با انجام نظافت روزانه می توان دسترسی سوسک ها به مواد غذایی را محدود کرد و این حشرات در صورت پیدا نکردن غذا در رستوران شما مجبور به ترک محل خود می کنند.

سرد نگهداشتن قسمت انبار؛ همانطور که می دانید دما یک فاکتور مهم و اساسی در انتخاب محل زندگی برای جوندگان به خصوص موش ها می باشد. و شما با محدود کردن شرایط دمایی در انبار می توانید مطمعن باشید که موش ها نمی توانند در انبار های شما زاد و ولد و حتی زندگی کنند و آنها نیز بعد از مدت کوتاهی مجبور به ترک محل خود می کنند.

رعایت نظافت و مرتب کردن روزانه انبار مواد غذایی؛ محدود کردن منابع غذایی در دسترس علاوه بر تاثیری که در بالا بر روی سوسک ها داشت و اشاره شد می تواند در فراری دادن موش ها می تواند خیلی موثر باشد.
شست و شوی روزانه آشپزخانه؛ با این کار می توانید هم منبع غذای حشرات ( سوسک ) را محدود کنید و هم با داشتن یک محیط تمیز از کار کردن در آشپزخانه لذت ببرید.

فراهم کردن تهویه مناسب؛ یکی از راه های کنترل شرایط دمایی از طریق کنترل تهویه می باشد چرا که با انجام عمل تهویه عملا مقداری از هوای داخل را با هوای تمیز بیرون تعویض کرده و همین کار موجب ایجاد دمای نا همگن شده که خود می تواند شرایط دمایی لازم را برای حشرات و جوندگان را نامسائد کند.

بسته بندی تمام مواد غذایی پس از هر بار استفاده; این کار سبب جلوگیری از ریختن ذرات مواد غذایی بر روی زمین می شود و بدین ترتیب حشرات و جوندگان به خاطر گرسنگی مجبور به ترک محل خود می شوند.
تمیزکاری کابینتهای آشپزخانه بصورت روتین؛ نظافت کابینت ها می تواند نقش به سزایی در از بین بردن سوسک های آلمانی یا کابینتی در رستوران ها داشته باشد.

سمپاشی رستوران و محیط به صورت دوره ای و منظم

در نهایت اگر موفق به مبارزه با حشرات وجوندگان و کاهش جمعیت آنها در رستوران، فست فود ویا کترینگ خود نشدید می توانید با انجام سمپاشی های دوره ای و روتین موفق به حذف آنها و ریشه کنی کامل شوید.

در این جا شرکت ارمغان آسایش محیط سبز به یاری شما عزیزان می آید. این شرکت دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده و در مبارزه با آفات از سموم مورد تایید و بر پایه مواد گیاهی سازگار با محیط زیست و بی خطر برای انسان استفاده می کنند که با کمک مسئول فنی بهداشت محیط مستقر در طی تمام مراحل سمپاشی و بهره گیری از پرسنل کارآزموده می تواند به شما این اطمینان را بدهد که با انجام سمپاشی موفق بتواند موجب حفظ اعتبار شما در صنف خود شود.

همچنین با ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه بهسازی محیط کسب و کار شما به لحاظ بهداشتی برای عدم رویارویی مجدد با  مشکلات پیش رو یاری نماید و نیز با ساختن یک محیط کاملا بهداشتی این تضمین را به مشتریان عزیز شما بدهد که در هنگام استفاده از خدمات شما هیچ موقع ردی از آفات مورد اشاره نبیند و با فراخ خاطر و با لذت از صرف یک وعده غذای گرم در رستوران شما استقبال کند.

برای مشاوره رایگان و بازدید تماس بگیرید

09127958843

09351170525

56342656

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *