تلفن تماس: 09127958843 | 02156699733 | 09351170525

سمپاشی فروشگاه – 09127958843

سمپاشی فروشگاه

می توان با جرات گفت که امروزه تقریباً هر فروشگاهی با مشکل آفات و حشرات و جوندگان به خصوص موش های ریز و درشتی روبروست که این موجودات می‌توانند خسارات جدی مثل آلودگی مواد غذایی، خرابی محصولات و کاهش رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد. این امر اهمیت انجام سمپاشی  در فروشگاه‌ها را بسیار حائز اهمیت می کند.

 

سمپاشی فروشگاه
سمپاشی حشرات در فروشگاه‌ها امری اساسی و ضروری بوده و متصدیان امر در فروشگاهها برای ایجاد یک محیط بهداشتی و سالم و حفظ رضایت مشتریان خود همواره باید به آن توجه داشته باشند. زیرا با انجام به موقع و منظم سمپاشی در فروشگاهها با استفاده از سموم مناسب، و همکاری با متخصصین سمپاشی مجرب، می‌توان به صورت موثر از هجوم آفات و حشرات جلوگیری کرده و محیط فروشگاه را بهداشتی، تمیز و امن نگه داشت.

در صورت انجام ندادن سمپاشی فروشگاه به صورت دوره ای و منظم معمولا توسط چه جانورانی آلوده می شوند؟

سوسک‌هاسوسک‌ها: شامل سوسک‌های ریز که همان سوسک آلمانی و سوسک‌های درشت فاضلابی که معروف به سوسک آمریکایی بوده که عموما به خاطر باقیمانده‌های غذایی وارد چنین جاهایی می شوند.

مورچه‌ها: اغلب به دنبال تکه‌ها و ذرات کوچک غذایی رهاشده و چیزهای شیرین هستند.
پشه‌ها: معمولا به دنبال مواد شیرین مثل میوه‌ها و شکر می باشند.
کرم‌ها: بعضی از گونه‌های کرم ها می‌ توانند در محصولات تازه مانند سبزیجات و میوه‌ ها قابل مشاهده باشند.

موش ها: به علت فراهم بودن شرایط محیطی از جمله دما و وجود مواد غذایی متنوع و سرشار در فروشگاه ها موش ها علاقه‌مند به ورود به فروشگاه ها می شوند.

مهمترین دلایل جذب حشرات و جوندگان به سمت فروشگاه ها چیست؟

مهم ترین دلیلی که آفت ها و جانوران موذی را به فروشگاه ها جذب می کند، مواد خوراکی است. در واقع مواد غذایی سر باز، حشرات و جوندگان به خصوص موش ها را به سوی خود جذب می کنند. همچنین سوراخ ها و ترک هایی که در دیوار ها وجود دارند، راه ورود این آفت ها به فروشگاه ها هستند.

از دیگر دلایل جذب آفت ها، عدم رعایت بهداشت پسماند و بهسازی نکردن محیط فروشگاه است. یعنی عدم توجه به تجمع زباله ها، پوسیدگی لوله ها و … سبب هجوم موش ها و سوسک ها به سمت فروشگاه می شوند.

اهمیت سمپاشی فروشگاه در چیست؟

سمپاشی فروشگاه اهمیت زیادی دارد. شما به عنوان صاحب یک فروشگاه باید بدانید که حفظ سطح بهداشت و رعایت تمیزی فروشگاه می تواند سبب افزایش جلب رضایت مشتریان و حفظ اعتماد بیشتر آنها شود. همچنین با حفظ نظافت و توجه به نگهداری مواد غذایی و … می‌توان از خسارت احتمالی به محصولات و مواد غذایی‌ جلوگیری کرد.

با اهمیت دادن به انجام سمپاشی فروشگاه و انجام به موقع طعمه گذاری علیه جوندگان سلامت عمومی جامعه حفظ می‌شود، زیرا آلودگی فروشگاه ها به  آفات، حشرات و جوندگان به تبع ممکن است منجر به آلودگی محصولات، تخریب کالاها، گسترش بیماری‌ها و ایجاد مشکلات بهداشتی و ایجاد نارضایتی و کاهش مشتری های مراجعه کننده به فروشگاه شوند.

بنابراین می توان با انجام سمپاشی فروشگاه به صورت منظم و صحیح، از این مشکلات جلوگیری کرد. به منظور جلوگیری از حضور این حشرات و جانوران، صاحبان فروشگاه‌ها باید به انجام نظافت و رعایت بهداشت بسیار توجه کنند، بسته‌بندی مناسب برای محصولات فراهم کنند و قوانین بهداشتی را رعایت کنند.

 

روش‌های جلوگیری از هجوم آفات، حشرات و جانوران موذی مثل موش به فروشگاه ها چیست؟

قبل از اینکه کار به سمپاشی فروشگاه برسد، انجام راه های زیر توصیه می شود؛

تعبیه سطل های جمع آوری زباله پدالی و درب دار مجهز به کیسه زباله به تفکیک زباله تر و خشک و کاغذ به تعداد مناسب با توجه به وسعت فروشگاه و میزان تولید زباله
استفاده از قفس های فلزی بزرگ و چرخ دار برای جمع آوری کارتن های دی پک شده در قسمت تخلیه بار
تخلیه به موقع سطل های زباله و قفس های فلزی
مرتب کردن کالا ها و قرار دادن اجناس به صورت دسته بندی شده بر روی پالت های فلزی و یا پلاستیکی

استفاده از درب‌ها و پنجره‌های جک دار
استفاده از توری بر روی ورودی تمام پنجره ها
استفاده از درپوش برای تمام آبرو های کف فروشگاه
استفاده از پرده هوا بر بالای درب ورودی
بسته بندی مناسب محصولات
نگهداری مواد غذایی عودت شونده در اتاق مجزا و مجهز به قفل جهت جلوگیری از ورود حشرات و جوندگان

استفاده از سیستم تهویه مطبوع
عایق‌بندی مناسب برای تمام منافذ سوراخ ها و شکاف های موجود
استفاده از متخصصین سمپاشی در صورت مشاهده آلودگی

 

شرکت ارمغان آسایش محیط سبز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت،درمان و آموزش کشور
برای مشاوره رایگان و بازدید با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۷۹۵۸۸۴۳

۰۹۳۵۱۱۷۰۵۲۵

اقدامات لازم قبل از سمپاشی فروشگاه ها کدامند؟

نخستین گام قبل از سمپاشی فروشگاه ها، بررسی دقیق محیط داخلی و خارجی فروشگاه جهت تشخیص آفت می باشد. چرا که مبارزه با هر کدام از آفات زنده به یک سم بخصوص نیاز دارند.

پس از آن نوع روش سمپاشی فروشگاه مطرح می شود بدین معنی که هر آفت روش مبارزه و سمپاشی مخصوص به خود را می طلبد. یکی دیگر از اقدامات مهم قبل از فرایند سمپاشی فروشگاه، استفاده از تجهیزات مناسب و صحیح است. برای سمپاشی فروشگاه ها به تجهیزاتی نیاز است که حداقل میزان پخش سم را در هوا و محیط فروشگاه داشته باشند.

به عنوان مثال برای از بین بردن جوندگانی مثل موش در فروشگاه ها بهتر است از روش طعمه گذاری استفاده شود. در این روش، غذای مورد علاقه موش را به سموم خاصی آغشته می کنیم. با بلع این خوراکی ها، موش ها احساس تشنگی کاذب کرده و به همین خاطر به سمت محیط بیرون از فروشگاه خواهند رفت تا بدین ترتیب بحث جمع آوری لاشه و نیز آلودگی های ثانویه را از بین ببریم.

در بحث سمپاشی فروشگاه همچنین می توان از سموم دفع کننده در محیط بیرون از فروشگاه استفاده نمود تا از ورود موش های جدید جلوگیری کرد.در انتها در خصوص مناطق سمپاشی شده و طعمه گذاری شده اطلاعات کاملی به کارفرما ارائه داده خواهد شد تا در صورت نیاز کارفرما بتواند گزارش وضعیت سمپاشی را به مراجع ذیصلاح مثل بهداشت ارائه دهد.

 

اقدامات لازم بعد از سمپاشی فروشگاه ها کدامند؟

یا توجه به نوع سمپاشی فروشگاه باید مدت زمان خاصی در محیط داخل فروشگاه و سرویس های بهداشتی و زیر پالت ها شستشو انجام نشود. بعد اتمام عملیات طعمه گذاری باید پرسنل شاغل را در خصوص نقاط طعمه گذاری شده مطلع کنیم تا از دست زدن و جابجایی آنها جدا خودداری کنند. به پرسنل شاغل در فروشگاه آموزش های لازم در خصوص دور انداختن هر ماده غذایی در باز در حین عملیات سمپاشی فروشگاه داده خواهد شد تا از بروز مسمومیت جلوگیری شود. همچنین آموزش های لازم در صورت مواجهه با مسمومیت ناشی سم داده خواهد شد.

 

زمان بندی مناسب برای سمپاشی فروشگاه ها

بهترین نتیجه در عملیات سمپاشی فروشگاه زمانی کسب می شود که علاوه بر رعایت تمام فاکتورهای ذکر شده در این زمینه عامل مهم و اساسی زمانبندی را نیز در نظر بگیریم. این بدین معنی می باشد که فرایند سمپاشی فروشگاه وقتی نتیجه قابل قبول می دهد که در زمان مناسب انجام گیرد.

اصولاً بهترین زمان سمپاشی زمان تخم گذاری آفت می باشد. هنگامی که در زمان تخم گذاری فرایند سمپاشی را انجام دهید، نوزاد آفت ها در پوسته خود از بین می روند. بدین ترتیب می توان آفت ها قبل از این که بیشتر شوند ریشه کن کرد. البته نوع حشرات و جانوران نیز در انتخاب زمان مناسب سمپاشی فروشگاه تاثیر گذار است چرا که هر آفت زنده در فصل خاصی تخم ریزی می کند.

بیشتر اوقات رعایت کردن نکات بهداشتی و رعایت اصول بهسازی محیط، تا حد زیادی از ورود آفات ممانعت به عمل می آورد. اما اگر این روش ها موثر نباشد، تنها راه باقی‌مانده کمک گرفتن از خدمات سمپاشی می باشد که باید تنها توسط شرکت های معتبر و دارای مجوز رسمی ارائه شود تا به صورت حرفه ای و اصولی با بهره گیری از کادر دوره دیده زیر نظر وزارت بهداشت انجام گیرد تا از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی جلوگیری شود.

 

شرکت ارمغان آسایش محیط سبز دارای مجوز رسمی از  وزارت بهداشت،درمان و آموزش کشور به صورت 24ساعته حتی در ایام تعطیل آماده خدمت رسانی می باشد.

 

طعمه گذاری و سمپاشی فروشگاه توسط گروه تخصصی سمپاشی ارمغان آسایش محیط سبز به چه صورت است؟

  • ارائه مشاوره در زمینه سمپاشی فروشگاه مواد غذایی و انبارهای ذخیره
  • در صورت درخواست کارفرما انجام بازرسی کامل محیط فروشگاه و ارائه پیشنهادات کامل در زمینه

بهسازی و برطرف کردن مشکلات محیطی

  • شناسایی دقیق نوع آفات و حشرات توسط کارشناسان مجرب
  • برنامه ریزی اجرایی جهت انجام سمپاشی در زمان های مشخص مربوط به آفت شناسایی شده
  • انتخاب مناسب ترین روش جهت مبارزه با انواع آفات و حشرات
  • انتخاب سم با دوز مناسب با هر فروشگاه، انبار و محصولات داخل آن
  • حضور مستمر و نظارت دقیق بر تمام مراحل سمپاشی و طعمه گذاری توسط مسئول فنی بهداشت محیط
  • بازرسی های ماهانه و در صورت درخواست کارفرما تعیین تعداد دوره های سمپاشی مورد نیاز تا نابودی کامل آفات و جوندگان

برای مشاوره رایگان و بازدید ۲۴ ساعته همواره می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید

۰۹۱۲۷۹۵۸۸۴۳  

۰۹۳۵۱۱۷۰۵۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *