تلفن تماس: 09127958843 | 02156699733 | 09351170525

ساس – 09127958843

ساس

ریخت شناسی

ساس ها حشرات کوچک، مسطح و انگلی شکل هستند که تنها از خون انسانها و حیوانات در هنگام خواب تغذیه می کنند. ساس‌ها قرمز مایل به قهوه‌ای رنگ هستند ، بدون بال میباشند ، اندازه آنها از 1 تا 7 میلی‌متر می باشد و ماه هایمتوالی بنا بر برخی مقاله ها تا 1ونیم سال هم میتوانند بدون غذا زنده بمانند.

ساس ها دارای 5 مرحله ی نمفی بوده و برا ی عبور از هر یک از این 5 مرحله باید یک وعده خونخواری انجام دهند بنابراین میتوان فهمید که غالب فرایند نیش زدن و به طبع آن مزاحمت ناشی از آن به عهده ساس های نابالغ بوده و ساس های بالغ عموما وظیفه ی بقای نسل و گسترش قلمرو خود را بر عهده دارند.

مخفیگاه ساس ها کجاست ؟

ساس ها در سرتاسر جهان وجود دارند ، ساس‌ها حتی در هتل‌ها و اقامتگاه‌های پنج ستاره نیز پیدا شده‌اند ،وجود آن‌ها با تمیزی شرایط زندگی که در آن یافت می‌شوند مشخص نمی‌شود. ساس ها معمولاً دراطراف محل خواب افراد وجود دارند .آنها در طول مدت روز در جاهایی مثل درز تشک ها،بالش ها ، چارچوب تخت ها، میزها و کمد ها ، داخل شکاف ها ، زیر قرنیز های چوبی ،  پشت کاغذ دیواری  یا اشیاء دیگری در اطراف تخت پنهان می شوند اما بیشتر تمایل دارند که نزدیک محل خواب افراد زندگی کنند.

نحوه انتقال آلودگی ساس چگونه است ؟

به طور کلی این حشرات هرجایی که انسان مبادرت به نشستن یا خوابیدن در محل آلوده نماید امکان مخفی شدن و جا به جایی از طریق لباس ها یا کیف و چمدان فرد به محل دیگر وجود دارد .

در صورت آلودگی بسیار زیاد محل مورد نظر گاها مشاهده شده است که ساس ها به علت اشباع شدن محل اختفای خود ناگزیر به ترک محل فعلی خود و مراجعت به محل جدید مانند پشت ساعت دیواری ،زیر پایه ی مبل ها ، زیر پارکت ها مینمایند .

چگونه از انتقال آلودگی به محل زندگی خود جلوگیری کنیم؟

جهت جلوگیری از انتقال آلودگی رعایت موارد زیر الزامی میباشد:

  • به هنگام سفر ابتدا محل مورد نظر را از نقطه نظر آلوده بودن به ساس بررسی نمایید (بررسی تشک ها ، مبلمان ،اطراف قرنیز ها ، پشت تابلو ها ، پرده ها . …) بهتر است در هنگام سفر از قرار دادن چمدان ها و البسه روی محل های مشکوک به آلودگی خودداری کرده و به دقت اتاق را بررسی نمایید .
  • به هنگام مراجعت به منزل ابتدا به دقت البسه و کیف و لوازم خود را بررسی نمایید تا مبادا ساس ها اقدام به مخفی شدن در درز و شیار انها کرده باشند در صورت مشاهده ساس البسه و لوازم خود را به مدت یک ساعت با دمای آب بالای 50درجه سانتیگراد شستشو نمایید و از پراکنده کردن لوازم خود در منزل جلوگیری نمایید تا مانع از انتقال آلودگی به سایر بخش های منزل شوید.
  • در صورت که به کمپینگ و اقامت در محیط های عمومی و فضاهای باز علاقه مند هستید جهت در امان ماندن از گزش ساس ها میتوانید از لوسین های دور کننده استفاده نمایید .

شرکت ارمغان آسایش محیط سبز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آماده ارائه خدمات سمپاشی ساس به صورت 24 ساعته حتی در ایام تعطیل میابشد .

جهت مشاوره و بازدید رایگان با ما تماس بگیرید

09127958843

09351170525

آیا ساس باعث انتقال بیماری می شود؟

ساس ها باعث ایچاد و گسترش بیماری نیستند اما می توانند آزاردهنده باشند زیرا وجود آنها ممکن است باعث خارش و بد خوابی شود. گاهی اوقات خارش می تواند منجر به خاراندن بیش از حد میشود که خود احتمال عفونت ثانویه پوست را افزایش میدهد.

 

آیا ساس برای سلامتی خطر دارد؟

گزش ساس روی هرشخصی تاثیر متفاوتی دارد و ممکن است از یک گزش کوچک تا یک واکنش آلرژیک جدی متغیر باشد و در موارد نادر، در برخی افراد میتواند موجب آنافیلاکسی شود.

ساس ها به خودی خود خطرناک تلقی نمی شوند. با این حال، افراد در برخی واکنش های آلرژیک به چندین نیش ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد و اگر این گزشها به صورت متوالی و طی مدت طولانی اتفاق بیافتد میتواند در کودکان منجر به ایجاد کم خونی خفیف و کمبود آهن شود.

 

در صورت مشاهده گزش یا هرگونه علامت از وجود ساس میتوانید با تیم ارمغان آسایش محیط سبز تماس حاصل فرمایید؛

09127958843

09351170525

 

نشانه های آلودگی ساس چیست؟

ساس تخت خواب
گزش ناشی از ساس

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شناسایی آلودگی ساس، وجود علائم گزش روی بدن (صورت، گردن، بازوها، دست‌ها یا هر قسمت دیگر )هنگام خواب است که غالب اوقات این گزش ها به صورت خطی میباشند ،دلیل خطی بودن نیش ساس بر روی پوست نیش زدن های متوالی برای پیدا کردن جریان روان خون از رگ های زیر پوستی انسان به داخل بدن خود می باشد.

علاوه بر گزش برای اینکه بفهمید آیا محیط آلوده به ساس هست یا خیر بهتر است به دنبال سرنخ‌های دیگر باشید. این علائم عبارتند از:  پوسته ای که از اسکلت بیرونی ساس پس از پوست اندازی به جا میماند ، بررسی تشک ها و ملحفه ها و محل های خواب افراد زیرا که  ساس در چین تشک ها و ملحفه ها ، بالش ها  و حتی کوسن های مبل مخفی میشود. رد مدفوع ساس ها را می توان بر روی ملحفه یا تشک ها و مبلمان که شبیه لکه های خونی زنگ زده میباشد مشاهده نمود.

3 

با اطمینان خاطر برای مشاوره و ریشه کنی کامل ساس با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید ؛

09127958843

09351170525

 

چگونه بفهیم که مورد گزش ساس قرار گرفته ایم؟

ساس ها به هنگام گزش افراد یک ماده بی‌حس کننده و ضد انعقاد تزریق می‌کنند و با وجود این ماده افراد متوجه گزیده شدن نمی شوند بنابراین بیشتر افراد تا زمانی که علائم گزیدگی مانند تورم و قرمزی و خارش را نبینند متوجه گزش نخواهند شد .

لازم به ذکراست علایم گزیدگی در تقریبا ده درصد از افراد مشاهده نمی شود و دلیل ایجاد یا عدم ایجاد علایم ذکر شده پاسخ سیستم ایمنی افراد به سرکوب مواد ترشح شده توسط ساس در داخل رگ های بدن می باشد.

 

چرا در طول روز قادر به مشاهده ساس ها نیستیم؟

ساس ها متخصص پنهان شدن هستند و به دلیل حساسیت زیاد ساس ها به سروصدا و نیز به علت بدن صاف و باریکی که دارند قادر هستند تا در کوچکترین فضاها و برای مدت طولانی حتی بدون غدا دوام آورده و پنهان شوند. ساس‌ها در درزها و چین‌های چمدان، کیف‌ها، لباس‌های تا شده، ملحفه‌ها، مبلمان و هر جای دیگری که بتوانند پنهان شده و تا مدت ها میتوانند بدون حرکت آنجا بمانند و تخم گذاری کنند و از تخم های خود مراقبت کنند.

در صورت گزش ساس چه کنیم؟

گزش ساس معمولاً یک تهدید جدی پزشکی به شمار نمی آید بهترین راه برای درمان گزیدگی این است که برای جلوگیری از ایجاد آلودگی های ثانویه از خاراندن آن ناحیه خودداری کنید و از کرم ها یا لوسیون های دور کننده و ضد عفونی کننده استفاده شود و برای التیام خارش میتوان آنتی هیستامین مصرف نمایئد .

 

برای ریشه کنی و پاکسازی محیط از ساس بهتر است از افراد حرفه ای و متخصص در این امر کمک بگیرید ، تیم حرفا ای شرکت ارمغان آسایش محیط سبز با بهره گیری از تجربیات موفق بی شمار در نابودی و ریشه کنی ساس در محیط های مختلف میتواند در این امر شما را یاری نماید .

با اطمینان خاطر برای مشاوره و ریشه کنی کامل ساس با متخصصین ما تماس بگیرید؛

09127958843

09351170525

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *